Przemiana Skarbusi馃樆

We wrze艣niu bie偶膮cego roku pod nasz膮 bram臋 podjecha艂 samoch贸d. Wysiedli ludzie, trzymaj膮c ma艂e zawini膮tko i prosz膮c o pomoc. Nie mieli艣my miejsca, finans贸w, powinni艣my odm贸wi膰, ale gdy spojrza艂am na male艅k膮, kilkutygodniow膮, wym臋czon膮 偶yciem kruszynk臋 wiedzia艂am, 偶e nie zostawi臋 jej bez pomocy. Kotk臋 znaleziono pod Urz臋dem Skarbowym, resztkami si艂 prosi艂a przechodni贸w o pomoc. Dosta艂a na imi臋 Skarbusia.

Natychmiast zaj臋li艣my si臋 male艅stwem. Szybko okaza艂o si臋, 偶e w ma艂ym, ledwie 8-tygodniowym cia艂ku siedzi ca艂a masa chor贸b. Skarbusia nie mia艂a si艂, mia艂a za to grzybic臋, 艣wierzb uszny, pch艂y, paso偶yty wewn臋trzne, zaawansowany koci katar. Najgorsze kry艂o si臋 jednak pod zamkni臋tymi powiekami. Po ich rozchyleniu ukaza艂o si臋 nam ca艂kowicie obj臋te chorob膮 oczko. B贸l, jaki musia艂a znosi膰 ta male艅ko koteczka jest nie do opisania. Oko kwalifikowa艂o si臋 do zabiegu enukleacji (amputacja), ale male艅ka nie prze偶y艂aby narkozy.

Podj臋li艣my ci臋偶k膮 walk臋 o 偶ycie ma艂ej Skarbusi i wiedz膮c, 偶e narkoza nie wchodzi w gr臋 postanowili艣my zawalczy膰 r贸wnie偶 o oczko. Skarbusia otrzymywa艂a leki, kropl贸wki, by艂a dokarmiana ze strzykawki. Oczko regularnie, wiele razy w ci膮gu doby (r贸wnie偶 w nocy) by艂o zakraplane oraz smarowane specjalnym 偶elem. R贸偶nic臋 w wygl膮dzie i zachowaniu kotki by艂o wida膰 ju偶 po kilku dniach!

Widok zabiedzonego male艅stwa nabieraj膮cego si艂 dodawa艂 nam otuchy. Z ka偶dym dniem coraz bardziej wierzyli艣my w to, 偶e si臋 uda! Kiedy Skarbusia zacz臋艂a na nowo widzie膰 na chore oczko i pierwszy raz samodzielnie zjad艂a my艣leli艣my, 偶e nic pi臋kniejszego nie mo偶e si臋 wydarzy膰. Na nast臋pny dzie艅 malutka stan臋艂a na chudziutkich n贸偶kach i chybotliwie podskakuj膮c zacz臋艂a bawi膰 si臋 pi艂eczk膮 i pluszow膮 myszk膮. Obydwoje pop艂akali艣my si臋 ze wzruszenia.

Mijaj膮 w艂a艣nie 3 miesi膮ce odk膮d Skarbusia trafi艂a pod nasze skrzyd艂a. Walka by艂a d艂uga, ci臋偶ka i zaciek艂a, ale si臋 uda艂o! Z ma艂ego, wychudzonego, ledwie 偶ywego koci膮tka zaczyna wyrasta膰 pi臋kna i przemi艂a koteczka.
Jest zdrowa, doskonale widzi, a na oczku, kt贸re zupe艂nie nie rokowa艂o zosta艂a jedynie niewielka blizna.

Razem ze Skarbusi膮 dzi臋kujemy wszystkim, kt贸rzy uwierzyli, 偶e si臋 uda i wparli nas w ratowaniu tej pi臋knej kruszynki. Warto pomaga膰!

Je艣li podoba Ci si臋 przemiana Skarbusi i uwa偶asz, 偶e nasze dzia艂ania s膮 s艂uszne i potrzebne mo偶esz wesprze膰 nas darowizn膮.
Takie metamorfozy s膮 mo偶liwe wy艂膮cznie dzi臋ki wsparciu dobrych ludzi- takich jak Ty!

Mo偶esz wesprze膰 nas wp艂at膮 na konto:
nr konta 18 1090 2620 0000 0001 2194 1945

dla przelew贸w zagranicznych:
SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL18 1090 2620 0000 0001 2194 1945
paypal: kontakt@fundacja-zwierzetom.pl

Przez ratujemyzwierzaki:

Lub przekazuj膮c 1% swojego podatku: